Boğaz Çakrası💫

Boğaz çakrası

Boğaz çakrası son kişilerarası olan çakra.. İletişimin, kendi gerçeğini ifade etmenin aynı zamanda duyulmanın çakrası.. kendi gerçeğimizi, derinliklerimizi ifade ettiğimizde, bizim iç dünyamız bir başkasının en derin otantik özü ile ilişki kurar… Birini gerçekten anladığımızda ve anlaşılmak istediğimiz zaman iç dünyalarımızı paylaşmak için bir enerji alıyoruz ve onlar da iç dünyalarını bizle paylaşmaya başlıyorlar… Ve bu, müthiş derecede iyileştirici ve dengeleyicidir boğaz çakrası için..

Boğaz çakrası, çok dar bir alanda, alt ve üst çakralar arasında.. bu çakra bedeni zihne bağlıyor.. enerjiyi yukarı doğru çıkarken daraltıyor çünkü bu çakraya gelmek isteyen çok fazla şey var.. bedende akan tüm enerji kanalları daha yüksek merkezlere doğru hareket etmek istiyor, aynı zihindeki düşüncelerin birşeyleri gerçekleştirmek için bedene doğru akmak istemesi gibi.. tüm bunların hep boğazdan geçmesi gerekiyor.. bu çakra şişe boynu gibi.. yani burda çok fazla trafik var☺️


2.çakradan belki söylemek istediğimiz çok şey olabilir.. 2.çakra, sakral çakra (cinsel organların üstünde yer alır)… Sakral çakra ve boğaz çakra arasında güçlü bir bağ, karşılıklı bir ilişki vardır.. İkinci çakraya dış dünyadan bilgiler gelir ve birşeyler hissederiz.. daha sonra bu hissettiğimizi boğaz çakrasından dışa doğru ifade ediyoruz.. gerçekten enerjimizi bu dar pasajdan yukarı doğru giderken arındırmak için bir seçeneğimiz var.. bundan dolayı düşüncelerimiz ve fikirlerimiz dünyaya doğru ifade edilebilir… Bir şey oldu hissettik ve bunu ifade edebilirsek (iyi kötü farketmez) bu çok güzel bir şey..

Örneğin bir işte, ilişkide ya da ailedesin ve kendi gerçeğini (hislerini, düşüncelerini) konuşamadığını bi düşün, hisler geliyor ama kendini güvende hissetmiyorsun ve gerçeğini söyleyemiyorsun.. bu boğaz çakrasının düzgün çalışmamasına neden oluyor.. kendi gerçeğimizi söylemeye izin vermediğimizde, enerji bu bölgede tıkanıyor, beden katılaşıyor, kilo alma olabiliyor, aynı zamanda duymamaya başlıyoruz.. (boğazında düğüm olma hissi örn.) kendi hislerimizle ve etrafımızdakilerle rezone olamıyoruz, kendi gerçeğimizin hizasından tamamen çıkıyoruz..

Peki nasıl dengeyi sağlarız? Gerçekten ne hissettiğimizi ifade etme konusunda daha rahat hissedebiliriz.. Bu çakrayı dengelemenin en iyi yolu her türlü ses çıkarmaktır; şarkı söylemek, duşta şarkı söylemek, chant etmek (mantra), günlük yazmak, resim yapmak yani hisleri sanat yoluyla ifade etmek.. mantra söyledikten sonra çok daha hafif hissettiğini farkediyorsun.. ya da söylemek istediğin ne varsa onu söyle o kişiye.. ya da yaz, dile getir, ifade et kendini..

FAZLA ya da AZ ÇALIŞMASI

Bu çakranın az ya da fazla çalıştığı çok rahat anlaşılmaktadır. Birisi kontrolünü kaybedip konuşuyorsa, patlama, bağırma ya da çok konuşuyorsa, hızlı konuşuyorsa, bu fazla çalıştığını gösteriyor.. eğer sessiz, kısık sesle konuşuyorsa ya da içine içine konuşuyorsa, kelimeler ağzından zor çıkıyorsa bu da azlığı..
Boğaz çakrası çok özel bir çakra ve çok kolay burdaki enerji boşalabiliyor şarkı söyleyerek ya da bağırarak vs.. bağırmak yerine bir yastığa vurabilirsin ya da ayaklarını yere vurabilirsin, ellerini sallayabilirsin.. bu yöntemler topluluk önünde konuşmaktan korkuyorsan da iyi yöntemler..

Konuşurken ve iletişim kurarken tüm alt çakralarla bağlantı olmasını istiyoruz. Daha çok da kök çakra.. konuşmadan önce kendini core bölgesine (karın bölgesi) köklemek önemli..  nefesini de diyaframdan almak..
Kafan karışıksa ne diyeceğini bilemiyorsan muhtemelen kafan ile alt bölge arasındaki bağlantı kopuk demek.. aynı zamanda sadece kafa ile değil tüm bedenle dinlemek daha önemli.. kendini ben dili ile ifade etmek..

Eğer birisi sana bağırıyorsa, enerjisini boşaltıyorsa bırak boşaltsın, sabırla bitirmelerini bekle..  bunu kişisel algılama ama bu gerçek bir iletişim değildir.. kişiler bu haldeyken duyamazlar doğru düzgün..

FARKET
Sende ne zaman bu boğaz bölgesinde enerjinin yüklendiğini farket… ve bunu yansıt..  partnerin ya da yanındaki kişiye ‘benim 5, 10 dk ya ihtiyacım var, daha sonra konuşalım’ diyebilirsin…
Ve o kendinle kaldığın zamanda bedenine bir bak, nerede ne hissediyorsun üzgün mü, kızgın mı, korkuların mı var, hislerini farket… ihtiyaçların neler?..

GERÇEKTEN SÖYLEMELİ MİYİM?
Söyleyeceğin şey
1)      Gerçek mi?
2)      Nazik mi?
3)      Gerekli mi?
4)      Zamanı mı?
Eğer bu 4 maddeden 3 ü varsa söyleyebilirsin..


İlişkiler tamamen iletişimle ilgilidir.. ve boğaz çakrası ve kalp çakrası arasındaki bağlantı da çok önemlidir.. kalpten ifade ❤..

Boğaz çakranızı dengelediğinizde, sevgi dolu, nezaketli bir şekilde gerçekleri konuşmanıza yardımcı olur. Konuşacağınız zaman kendinizi anlatma konusunda doğru kelimeleri seçmekte zorluk çekmezsiniz. Dengeli bir boğaz çakrası ile konuştuğunuzda çevrenizdeki insanları aydınlatır ve onlara ilham kaynağı olursunuz..💫

Beni yogamantrahealing instagram ve andayasam youtube hesaplarımdan da takip edebilirsiniz… Mavi yazıya tıklayarak ilgili siteye ulaşabilirsiniz..🙏🧚‍♀️

Reklam

keşifyolculuğum 🦋🧚‍♀️ tarafından yayımlandı

Duygu düşünce ve hislerimi dobra dobra paylaşıyorum, sözcüklerle dans ediyorum💫

Birisi “Boğaz Çakrası💫” üzerinde düşündü

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: